Adresa školy:
Národních mučedníků 185
339 01 Klatovy 4
E-mail: skola@maszskt.cz
Telefon: 376 312 154
Každý pracovní den od 14 h mohou žáci využít k vypracování úkolů volně přístupné notebooky s připojením k internetu v 1 patře školy. Svoji přítomnost pouze ohlásí vedení školy.
Školní jídelna vaří také pro cizí strávníky - výdej obědů do nosičů od 11.00 do 11.30 h; cena 93 Kč.
Naše učitelka fyziky Kateřina Vágnerová převzala v neděli 7. 4. 2019 certifikát přímo z rukou amerického astronauta Andrewa Feustla v pražském planetáriu. Minulý školní rok se s našimi žáky úspěšně zúčastnila projektu „Do kosmu s krtkem“, kdy měli žáci šanci shlédnout rozhovor Andrewa Feustela přímo z ISS, dozvěděli se mnohé o mezinárodním vesmírném programu, o stanici ISS, a následně vymýšlely otázky pro Andrewa. Ze všech otázek, které na Akademii věd ČR přišly, bylo odborníky vybráno 8 otázek, které Andrew odpověděl přímo z ISS. Mezi 8 vybranými byla i otázka žáků naší školy a to: „Chybí Vám na ISS denní světlo?“.
Program „DO KOSMU S KRTKEM“ je dlouhodobý vzdělávací projekt zaměřený na popularizaci kosmonautiky a moderní vědy především mezi českými žáky a studenty, ale i mezi nejširší veřejností. Jeden z nejvýznamnějších amerických astronautů současnosti, Andrew Feustel, v březnu roku 2018 odstartoval na svoji již třetí kosmickou misi. Na palubu Mezinárodní vesmírné stanice ISS vzal s sebou (mimo jiné) znovu postavičku oblíbeného Krtečka. K návratu z půlroční Expedice 56 došlo 4.10.2018 a oba astronauti – Andrew i Krteček, se v pořádku vrátili na Zem. Jeho většího „kolegu“ – Krtečka měl s sebou ve vesmíru již při své předcházející misi, kdy v roce 2011 při letu raketoplánu Endeavour STS-134 strávil na palubě ISS 16 dnů. Při první misi (2009) na expedici k Hubbleovu vesmírnému teleskopu pak vynesl Andrew i básnickou sbírku slavného českého básníka Jana Nerudy „Písně kosmické“. Manželka astronauta, paní Indira Feustel, má české kořeny, proto jsou aktivity jejího manžela tak výrazně zaměřené na Českou republiku.
Andrewovy odpovědi přímo z ISS na otázky českých dětí je možné přehrát ze záznamu na Youtube.
Ve čtvrtek 4. 4. 2019 večer na slavnostním galavečeru v Paříži si učitelka Vágnerová převzala ale ještě jedno významné ocenění – její mezinárodní učitelský tým získal 3. místo v kategorii „kreativita“ v celosvětové soutěži Educative Challenge.
„Každý den jsem inspirován pedagogy, kteří inovují ve svých třídách, a poskytují svým studentům nejlepší příležitosti k učení… Nemůžu si představit lepší způsob, jak oslavit tyto úžasné pedagogy, než uznat jejich osobní úsilí a poskytnout jim příležitost ke vzájemné spolupráci.“ Napsal v září na svém blogu Anthony Salcito, víceprezident Worldwide Education společnosti Microsoft, k týdenní celosvětové výměně zkušeností inspirativních a inovativních učitelů Education Exchange, kterou hostí Microsoft. Kateřina Vágnerová se nominovala na tuto velkolepou akci, když se v lednu stala národní výherkyní soutěže Tech Pill (technická „pilulka“ – soutěž v aktivitách učitelů vedoucí k lepší komunikaci nebo učení ve školách). Do Paříže s sebou vezla projekt vzdělávání nadaných dětí. „V rámci týdenní akce E2 probíhala dvoudenní soutěž, na kterou jsme byli rozděleni do mezinárodních týmů, a naším úkolem bylo vytvořit co nejkvalitnější výukový program pro danou věkovou kategorii.“ Popisuje průběh soutěže Vágnerová. „Náš tým složený z paních učitelek z Costa Ricy, Anglie, Austrálie, Senegalu a mě, dostal za úkol vytvořit výukový program pro děti věkové kategorie 5 – 8 let, který bude podporovat jejich komunikaci, kreativitu, bude maximálně inkluzivní, vzdělávací a děti budou používat moderní technologie.“ Vytvořený projekt byl nakonec v silné konkurenci více než 40 týmů oceněn v oblasti kreativity. Při slavnostním vyhlášení tak celý svět viděl i českou vlajku.